آمان در شبکه‌های اجتماعی


ثروتلایف استایل

۷ راز برای پولدار شدن در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی

به دنبال معجزه یا جادو می‌گردید؟ این 7 نکته را یاد بگیرید!

پولدار شدن
30 بازدید

همه ما (که به احتمال زیاد افراد پولداری نیستیم) آرزو داریم که کاش پولدار بودیم. برای بسیاری پولدار شدن یک رویای شیرین در دوردست‌ها است. همه ما «یک روزی» را تصور می‌کنیم که میلیاردر هستیم و با پول زیادی که داریم آرزوهایمان را محقق می‌کنیم. اما واقعیت این است که این «یک روزی» همیشه «یک روزی» است و «یک روزی» هیچ وقت «امروز» نمی‌شود. باید تمرکزمان از آن «یک روزی» برداریم و از همین حالا شروع کنیم.

شما هرگز برای پولدار شدن پیر نیستید، اما بدیهی است که اگر از جوانی شروع کنید، فرصت بیشتری برای پولدار شدن خواهید داشت. هر چقدر هم که رشد کنید فرصت پولدار شدن هم رشد خواهد کرد و به شما نزدیک‌تر خواهد شد.

زندگی در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ زندگی (بیست تا چهل‌سالگی) پر است از چالش‌های ریز و درشت؛ شما ممکن است دانشجو باشید، یک کارمند یا کارگر باشید، متأهل باشید یا ده‌ها مشغولیت دیگر که سرعت شما را برای رسیدن به ثروت می‌گیرند. ممکن است کارهایی را برای رسیدن به ثروت انجام می‌دهید که این مشغولیت‌ها روندشان را کند می‌کنند. لازم است قبل ار هزچیز بدانید که هیچ راه مستقیم برای تضمین آینده پرپول وجود ندارد، اما این هفت استراتژی می‌تواند به شما کمک کند تا راه رسیدن به موفقیت و پولدار شدن را سریع‌تر کنید.

 

۱- به تعویق انداختن کارها را متوقف کنید

حماقت جوانی به شما می‌گوید که همیشه زمان کافی برای همه چیز وجود دارد. جوانان غالبا اعتقاد دارند که ثروت و رفاه چیزی است که بالاخره خواهد آمد و اکنون نباید نگران آینده بود. اینکه نگران آینده نباشیم و در زمان حال زندگی کنیم روشی خردمندانه است اما اگر اشتباه فهمیده شود، متأسفانه اغلب منجر به یک چرخه‌ی معیوب “اوه، اشکال ندارد از ماه آینده شروع می‌کنم” خواهد شد. همینطور ماه‌ها و ماه‌ها می‌گذرد، تا اینکه می‌بینید ده سال زندگی‌تان گذشت و فقط عمر عزیزتان را از دست داده‌اید.

پس اولین قدم این است که عقب انداختن کارها را متوقف کنید؛ پس‌انداز و سرمایه‌گذاری دلهره‌آور است (ریسک دارد) ، اما هر چه که دیرتر آنها را شروع کنید، سود کمتری هم نصیبتان می‌شود.

 

۲- بدانید که هیچ جادویی وجود ندارد

استفاده ما از کلمه “راز” در عنوان این مقاله ممکن است شما را امیدوار کرده باشد به ارائه شدن یک راه حل تضمین شده؛ جادویی برای پولدار شدن شما. اما چنین راه‌حل تضمین شده‌ای وجود ندارد. با این حال دستورالعمل رسیدن به ثروت یک جمله ساده است: هرچه که می‌توانید، مازاد درآمدتان را سرمایه‌گذاری کنید. اینکه چطور سرمایه‌گذاری کنید به عهده خودتان است اما چنانکه گفته شد سرمایه‌گذاری آینده شما را پولدارتر می‌کند. به بیان دیگر به دنبال جادو یا معجزه نباشید، برای ثروتمند شدن پول بیشتری در بیاورید، کمتر هزینه کنید و سرمایه‌گذاری هوشمندانه داشته باشید. در این راه سه نکته بعدی را همواره در نظر داشته باشید.

 

۳- روی خودتان سرمایه گذاری کنید

گام بعدی شما باید سرمایه‌گذاری روی خودتان باشد؛ خودتان بهترین منبع برای استخراج ثروت هستید. سرمایه‌گذاری روی خودتان یعنی صرف زمان بیشتری برای آموزش و تحصیلات، افزایش مجموعه مهارت‌ها و ارتباط گرفتن و دیدار با افراد جدیدی که ممکن است به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کنند. تحصیلات، مهارت، تجربه بیشتر و ارتباطات شما، یعنی فرصت‌های ارزشمند بیشتر، یعنی حقوق و دستمزد بیشتر. اینها به شما کمک می کنند پایه مالی قوی‌تری برای ساختن ساختمان ثروت داشته باشید.

 

۴- حساب دخل و خرجتان را داشته باشید

دستورالعمل سه بخشی نکته ۲ به یاد بیاورید: پول بیشتری دربیاورید، کمتر خرج کنید و عاقلانه سرمایه‌گذاری کنید. نکته ۳، کسب پول بیشتر را پوشش می‌دهد، و این نکته (نکته ۴) هزینه‌ی کمتر را. بر اساس درآمد پیش‌بینی‌شده و مصارف فعلی‌تان ، بودجه (حساب‌کتاب دقیق دخل و خرج) را یادداشت کنید. برای خودتان محدودیت‌های سفت و سخت تنظیم کنید. شگفت‌زده خواهید وقتی می‌فهمید که کجاها بیشترین پول را هدر می‌دهید. پس از شناسایی نقاط هدررفت پول، می‌توانید شروع به تصحیح بودجه خود کنید تا باز هم کمتر هزینه کنید و باقی‌مانده پولتان را به پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری تبدیل کنید.


در این باره بخوانید: خوتان را برند کنید!


۵- بدهی خود را بپردازید

قبل از اینکه شروع به صرفه‌جویی و سرمایه‌گذاری منظم کنید، یک ایده خوب این است که هر بدهی را که تا الان تلنبار شده بپردازید. وام‌های بانکی، قرض‌های دوران دانشجویی و حتی اقساط خودرو که می‌توانند نرخ‌های بهره سنگینی را به شما تحمیل کنند. چنین اقساطی بدون اینکه حواستان باشد درآمدتان را می‌دزدند. شما با پزداخت زودتر از موعد، آینده‌تان را از شرّ جریمه‌های بانکی خلاص می‌کنید. خلاصه اولویت‌تان خلاصی از قرض‌ها، وام‌ها و اقساط‌تان باشد.

 

۶- ریسک کنید

شما جوان هستید. سال‌های زیادی پیش‌روی شما است. وقت آن است که روی فرصت‌ها و سهام با ریسک بالاتری سرمایه‌گذاری کنید. به فکر تغییر شغلتان و راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان هم باشید. سرمایه‌گذاری‌های جدید و فرصت‌های جدید را دریابید. اگر همه چیز بد پیش رفت، وقت زیادی برای جبران آن خواهید داشت. بیشتر افراد ثروتمند به شما می‌گویند یکی از بزرگترین کلیدهای موفقیت، «ریسک‌های محاسبه شده» است. یادتان باشد اکثریت مردم در مسیر ایمن حرکت می‌کنند، بنابراین اگر می‌خواهید از اکثریت جدا شوید، باید چیزی جدیدی را امتحان کنید که شاید راحتی و آسایش شما را بگیرد.

 

۷- تنوع

اگرچه ریسک‌پذیری یک استراتژی ثمربخش در دهه‌های ۲۰  و ۳۰ زندگی شما برای پولدار شدن است، اما تنوع تلاش‌های شما برای پولدار شدن را ثمربخش‌تر می‌کند. فقط بر یک مجموعه مهارت خاص تکیه نکنید، مجموعه ای از ارتباطات حرفه‌ای را ایجاد کنید. به یک نوع سرمایه‌‌گذاری تکیه نکنید و تمام پس‌اندازهای خود را در یک سبد قرار ندهید. در عوض، سعی کنید جریان‌های مالی متعدد ایجاد کنید. همچنین برای ریسک‌های خود طرح پشتیبان ایجاد کنید. مثلا اگر در بازار بورس روی سهمی پرریسک سرمایه‌گذاری می‌کنید نیمی از پولتان را روی سهمی با ریسک کمتر سرمایه‌گذاری کنید تا خیلی ضرر نکنید. این تنوع شما را در برابر ضررهای فاجعه‌بار محافظت می‌کند و شانس شما را در هر یک از مراحل، به صورت ترکیبی، افزایش می‌دهد.

 

با استفاده از این هفت راز در کنار یکدیگر، شما قادر به جمع‌آوری ثروت، بدون توجه به جایی که الان هستید، خواهید بود. بله، اولین گام‌ها سخت است؛ پرداخت بدهی‌ها، گرفتن ضمانت‌نامه‌های بانکی، ایجاد حساب در بازار بورس، نوشتن بیزینس پلن برای شورع کسب‌وکار جدید و … . اما اگر شما هرچه زودتر قدم اول را بردارید، موفقیت‌های مالی زیادتری هم خواهید داشت.

به این نوشته امتیاز دهید
مجله سلامتی آمان

دیدگاهتان را بنویسید