آمان در شبکه‌های اجتماعی


۷ راز برای پولدار شدن در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی

به دنبال معجزه می‌گردید؟ این 7 نکته را یاد بگیرید!

5.83K بازدید

همۀ ما آرزو می‌کنیم که کاش پولدار بودیم. پولدار شدن یک رویای شیرین در دوردست‌ها است. گاهی اوقات «یک روزی» را تصور می‌کنیم که میلیاردر هستیم و با پول زیادی که داریم آرزوهایمان را محقق می‌کنیم. اما واقعیت این است که این «یک روزی» همیشه «یک روزی» می‌ماند و «یک روزی» هیچ وقت «امروز» نمی‌شود اگر تمرکزمان از آن «یک روزی» برنداریم و از همین حالا یعنی همین لحظه شروع نکنیم.

به خاطر داشته باشید که هرگز برای پولدارشدن پیر نیستید. بدیهی است که اگر از جوانی یا نوجوانی شروع کنید، فرصت بیشتری برای پولدار شدن خواهید داشت. اما هیچ‌وقت دیر نیست و به یاد داشته باشید که دود از کنده بلند می‌شود.

زندگی در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ زندگی (یعنی بیست تا چهل‌سالگی) پر است از چالش‌های ریز و درشت؛ ممکن است دانشجو باشید، کارمند یا کارگر باشید، متأهل یا مجرد باشید یا ده‌ها مشغولیت دیگر که سرعت شما را برای رسیدن به ثروت می‌گیرند. پس باید در مرحلۀ اول این موانع را رفع کنید.

قبل از هزچیز بدانید که هیچ راه مستقیم و یک‌شبه‌ای برای تضمین آینده پرپول وجود ندارد، اما این هفت استراتژی راه شما را به سمت موفقیت و پولدار شدن سریع‌تر کنید. این ۷ استراتژی ۷ ویژگی افراد موفق است.

سکه‌هایی که در یک لیوان آب جوانه زده‌اند
Photo by micheile henderson on Unsplash

۱- به تعویق انداختن کارها را متوقف کنید

حماقت جوانی به شما می‌گوید که همیشه زمان کافی برای همه چیز وجود دارد. جوانان غالبا اعتقاد دارند که ثروت و رفاه چیزی است که بالاخره خواهد آمد و اکنون نباید نگران آن بود. اینکه نگران آینده نباشیم و در زمان حال زندگی کنیم روشی خردمندانه است اما اگر اشتباه فهمیده شود، منجر به یک چرخه‌ی معیوب “از ماه آینده شروع می‌کنم” خواهد شد. ماه‌ها و ماه‌ها می‌گذرد، تا اینکه می‌بینید ده سال زندگی‌تان گذشت و فقط عمر عزیزتان را از دست داده‌اید.

پس اولین قدم این است که عقب انداختن کارها را متوقف کنید؛ پس بنشینید و علاقه‌هایتان را روی کاغذ لیست کنید. ببینید چه مهارت‌هایی دارید و باید چه مهارت‌های جدیدی را بیاموزید. اولین سرمایه‌گذاری روی مهارت‌هایتان باشد.

 

۲- هیچ جادویی وجود ندارد

استفاده ما از کلمه “راز” در عنوان این مقاله ممکن است غلط‌انداز باشد اما یکی از رازهای پولدارشدن این است که بدانید هیچ طلسم و جادویی وجود ندارد. پس از اینکه فهمیدید قرار نیست جادویی اتفاق بیفتد شروع کنید به سرمایه‌گذاری.

دستورالعمل یک جمله‌ ساده است: هرچه که می‌توانید، مازاد درآمدتان را سرمایه‌گذاری کنید. اینکه چطور سرمایه‌گذاری کنید به عهده‌ی خودتان است اما بدانید که سرمایه‌گذاری آینده شما را پولدارتر می‌کند. برای ثروتمند شدن پول بیشتری در بیاورید، کمتر هزینه کنید و سرمایه‌گذاری هوشمندانه داشته باشید. در این راه ۵ نکتۀ بعدی را همواره در نظر داشته باشید.

 

۳- روی خودتان سرمایه گذاری کنید

باید سرمایه‌گذاری روی خودتان را جدی بگیرید؛ خودتان بهترین منبع برای استخراج ثروت هستید. سرمایه‌گذاری روی خودتان یعنی صرف زمان بیشتری برای آموزش، تحصیل، افزایش مجموعۀ مهارت‌ها و ارتباط گرفتن و دیدار با افراد جدیدی که ممکن است به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کنند.

تحصیلات، مهارت، تجربه‌ی بیشتر و ارتباطات شما، یعنی فرصت‌های ارزشمند بیشتر؛ یعنی حقوق و دستمزد بیشتر. اینها به شما کمک می‌کنند پایۀ مالی قوی‌تری برای ساختن ساختمان ثروت داشته باشید.


در این باره بخوانید: خودتان را برند کنید!


 

۴- حساب دخل و خرجتان را داشته باشید

دستورالعمل سه بخشی نکتۀ ۲ را به یاد بیاورید:

پول بیشتری دربیاورید، کمتر خرج کنید و عاقلانه سرمایه‌گذاری کنید

بر اساس درآمد پیش‌بینی‌شده و مصارف فعلی‌تان، بودجه (حساب‌کتاب دقیق دخل و خرج) را یادداشت کنید. برای خودتان محدودیت‌های سفت و سخت تنظیم کنید.

شگفت‌زده خواهید وقتی می‌فهمید که کجاها بیشترین پول را هدر می‌دهید. پس از شناسایی نقاط هدررفت پول، می‌توانید شروع به تصحیح بودجۀ خود کنید تا باز هم کمتر هزینه کنید و باقی‌مانده پولتان را به پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری تبدیل کنید.

 

۵- بدهی‌های خود را بپردازید

قبل از اینکه شروع به صرفه‌جویی و سرمایه‌گذاری منظم کنید، یک ایده‌ی خوب این است که هر بدهی را که تا الان تلنبار شده بپردازید. وام‌های بانکی، قرض‌های دوران دانشجویی و حتی اقساط خودرو که می‌توانند نرخ‌های بهرۀ سنگینی را به شما تحمیل کنند. اقساط بدون اینکه حواستان باشد درآمدتان را می‌دزدند. شما با پرداخت زودتر از موعد، آینده‌تان را از شرّ جریمه‌های بانکی خلاص می‌کنید. خلاصه اولویت‌تان خلاصی از قرض‌ها، وام‌ها و اقساط‌تان باشد.

 

۶- ریسک کنید

شاید اصلی‌ترین عادتی که در لایف استایل افراد موفق وجود دارد ریسک‌پذیری است. اگر جوان هستید، سال‌های زیادی پیش‌روی شما است پس می‌توانید روی فرصت‌ها و سهام با ریسک بالاتر سرمایه‌گذاری کنید. در این میان به فکر تغییر شغل و راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان هم باشید. سرمایه‌گذاری‌های جدید و فرصت‌های جدید را دریابید. اگر همه چیز بد پیش رفت، وقت برای جبران آن خواهید داشت.

بیشتر افراد ثروتمند به شما می‌گویند یکی از بزرگترین کلیدهای موفقیت، «ریسک‌های محاسبه‌شده» است. یادتان باشد اکثریت مردم در مسیر امن حرکت می‌کنند، بنابراین اگر می‌خواهید از اکثریت جدا شوید، باید چیزی جدیدی را امتحان کنید که شاید مدتی راحتی و آسایش شما را بگیرد.

 

۷- تنوع‌طلب باشید

اگرچه ریسک‌پذیری یک استراتژی ثمربخش در دهه‌های ۲۰  و ۳۰ زندگی شما برای پولدار شدن است، اما تنوع، تلاش‌های شما برای پولدار شدن را ثمربخش‌تر می‌کند. فقط بر یک مجموعه مهارت خاص تکیه نکنید، مجموعه‌ای از ارتباطات حرفه‌ای را ایجاد کنید. به یک نوع سرمایه‌‌گذاری تکیه نکنید و تمام پس‌اندازهای خود را در یک سبد قرار ندهید. در عوض، سعی کنید جریان‌های مالی متعدد ایجاد کنید.

یادتان باشد که برای ریسک‌های خود طرح پشتیبان ایجاد کنید. مثلاً اگر در بازار بورس روی سهمی پرریسک سرمایه‌گذاری می‌کنید نیمی از پولتان را روی سهمی با ریسک کمتر سرمایه‌گذاری کنید تا اگر مشکلی پیش آمد خیلی ضرر نکنید. این تنوع شما را در برابر ضررهای فاجعه‌بار محافظت می‌کند و شانس شما را در هر یک از مراحل، به صورت ترکیبی، افزایش می‌دهد.

 

در آخر

با استفاده از این هفت راز در کنار یکدیگر، قادر به جمع‌آوری ثروت خواهید بود. بله، اولین گام‌ها سخت است؛ پرداخت بدهی‌ها، گرفتن ضمانت‌نامه‌های بانکی، ایجاد حساب در بازار بورس، نوشتن بیزینس پلن برای شروع کسب‌وکار جدید و … . اما هرچه زودتر قدم اول را بردارید، موفقیت‌های مالی زیادتری خواهید داشت.

۵
  • امتیاز کاربران
    (۵)
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۲.۲۵ (۴ رای)
مجله سلامتی آمان

دیدگاهتان را بنویسید