آمان در شبکه‌های اجتماعی


چگونه لبخند زیبا کمک می‌کند آدم موفقی باشید؟

Photo by Matheus Ferrero on Unsplash
3.16K بازدید

حتما برای شما اتفاق افتاده است که لبخند زیبای یک نفر به شما روزتان را بسازد و تا شب حس خوبی داشته باشید. مثلا وقتی یک کودک به شما لبخند می‌زند چه حس خوبی به شما می‌دهد؟! لبخند یک منحنی زیباست که حال شما را راست و ریست می‌کند.

اما آیا می‌دانستید لبخند زیبا می‌تواند کلید موفقیت در زندگی و داشتن یک زندگی شاد باشد؟ چه زمانی که برای مصاحبه شغلی می‌روید، چه در محیط کار نیاز به پذیرفته شدن و حس خوب دیگران دارید و چه در زندگی شخصی نیازمند حس خوب اطرافیانتان باشید لبخند زیبای شما یک راز کوچک راهگشا است.

چرا لبخند زیبا چنین ابزار قدرتمندی است و چگونه می‌تواند به موفقیت شما کمک کند؟ ببینیم.

لبخند جذاب
Photo by Allef Vinicius on Unsplash

لبخند برای شما دوست پیدا می‌کند

شما ترجیح می‌دهید با افرادی وارد گفت‌وگو شوید که لبخند می‌زنند یا دائما اخم کرده‌اند؟ تا به حال نشده که به خاطر لبخند کسی جذب او شوید و با او دوست شوید؟ در محل کار از چه کسی بیشتر خوشتان می‌آید؟ کسی که از لبخند به لب دارد یا کسی که قیافۀ عنق و بی‌حالتی دارد؟

شاید باورتان نشود ولی بهترین راه ایجاد دوستی لبخند زدن است و چه بهتر که لبخند زیبا داشته باشید.

 

لبخند اعتماد به‌نفس شما را بالا می‌برد

بر اساس مطالعات متعدد کسانی که دائما لبخند به لب دارند مطمئن‌تر و باهوش‌تر به نظر می‌رسند.

احتمالا شما هم مانند خیلی از افراد دیگر استرس سخنرانی را تجربه کرده‌اید. روزها و هفته‌ها برای داشتن یک سخنرانی، ارائه یا سمیناری آماده شده‌اید اما وقتی در جمع قرار گرفته‌اید دچار ترس شده‌اید. یکی از تکنیک‌هایی که توصیه می‌شود نفس عمیق و زدن لبخند است. لبخند مخصوصا یک لبخند زیبا باعث می‌شود دیگران با شما همدلی کنند، از حس شما حس خوبی بگیرند و همان را به شما منتقل کنند.

 

لبخند باعث می‌شود روابط اجتماعی موفقی را تجربه کنید

می‌خواهید راز داشتن یک ظاهر جذاب را بدانید؟ چه در میان همکارانتان، چه دوستانتان و چه در مقابل کسی که دوستش دارید، لبخند باعث می‌شود جذاب و خواستنی جلوه کنید. بر اساس یک نظرسنجی توسط آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا ۴۵ درصد پاسخ‌دهندگان معتقدند لبخند جذاب‌ترین ویژگی یک فرد است حتی بیشتر از هیکل و مو. پس اگر لبخند زیبایی دارید آن را دریغ نکنید.

 

لبخند واگیردار است

وقتی به غریبه‌ای لبخند می‌زنید، به احتمال زیاد او هم به شما لبخند می‌زند. لبخند شما واگیردار است! اگر می‌خواهید به کسی کمک کنید که روز سخت و ناامیدکننده‌اش را فراموش کند و به راحتی آن را پشت‌سر بگذارد یک لبخند ساده به او هدیه دهید. تصور کنید که با لبخند زدن به دیگران چقدر می‌توانید به زندگی دیگران کمک کنید! بله، خیلی راحت و ساده به نظر می‌رسد!

یک نکته جالب: می‌دانستید که وقتی اخم می‌کنید ۴۳ عضله از صورت شما درگیر می‌شود و وقتی لبخند می‌زنید فقط ۱۷ عضله لازم دارید؟ به نظر می‌رسد شاد و خوشحال بودن انرژی کمتری از شما می‌گیرد تا غمگین و ناراضی بودن. این فیلم رو ببینید.

 

یک لبخند زیبا بهترین پارتی شما است

این جمله را شاید بارها شنیده باشید که «بخند تا دنیا بهت بخنده». واقعیت این است که لبخند ساده درهای زیادی را به روی شما باز می‌کند. در بانک یا انجام یک کار اداری امتحانش کنید. به مسئول مربوطه لبخند بزنید تا ببینید یک لبخند ساده چطور معجزه می‌کند. بدون شک در هنگام مصاحبه شغلی هم لبخند کارتان را راه می‌اندازد. طبق آماری که در سال ۲۰۱۵ انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) ارائه کرده است، ۲۸٪ از پاسخ‌دهندگان جوان معتقدند که لبخند آنها تأثیر مستقیمی در عملکرد خوبشان طی مصاحبه شغلی داشته است. دلیلش این است که وقتی لبخند می‌زنید، با اعتماد به نفس و دوست‌داشتنی‌تر جلوه می‌کنید.

 

لبخند باعث می‌شود زندگی طولانی داشته باشید

یک واقعیت عجیب: دانشمندان یک عکس از یک گروه قدیمی بسکتبالیست را پیدا کردند و یک تحقیق انجام دادند. پس از اینکه افراد را شناسایی کردند متوجه شدند که آن دسته از بازیکنانی که در عکس لبخند می‌زدند، بیشتر از کسانی که لبخند نمی‌زدند عمر کرده‌اند. آنهایی که لبخند داشتند به طور متوسط ۷۹.۹ سال زندگی کردند و در مقابل کسانی که لبخند نزده بوند هفت سال زودتر زندگی را بدرود گفتند. هفت سال زندگی بیشتر به خاطر داشتن لبخند.

احتمالا می‌دانید که استرس و اضطراب مهمترین عوامل تسریع روند پیری هستند. عادت به لبخند زدن باعث می‌شود تا تأثیر استرس و افسردگی کاهش یابد. زمانی که شدیدا استرس دارید، لبخند بزنید و احساس شادی را در خود ایجاد کنید. لبخند زدن می‌تواند به کاهش سطح هورمون‌های استرس مانند کورتیزول و آدرنالین در بدن کمک کند.

لبخند
Photo by Jamie Brown on Unsplash

نتیجه

اکنون می‌دانیم که لبخند زدن می‌تواند در موفقیت و رسیدن به کیفیت بهتر زندگی به ما کمک کند. داشتن دوست، اعتماد به نفس بالا، روابط عاطفی موفق، داشتن شغل مناسب و سلامتی فاکتورهای اصلی خوشبختی هستند که لبخند به داشتن آنها کمک می‌کند.

اما آیا می‌دانید چه چیزی لبخند را موثرتر می‌کند؟ جذابیت لبخند شما. جذابیت لبخند بیش از هرچیز به دندان‌های ما بستگی دارد. در حالی که سالم، سفید و منظم لبخند شما را زیبا و دلنشین می‌کند، دندان‌های کج و لکه‌دار باعث می‌شود لبخند شما تأثیر خوبی نداشته باشد.

 


این مطلب را هم بخوانید: چگونه دندان های زیبا داشته باشیم


 

در نظرسنجی آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا (AACD)، ۳۷٪ از پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که افراد دارای مشکلات دندان کمتر جذاب به نظر می‌رسند و ۲۵٪ از آنها اعتماد به نفس کمتری نسبت به بقیه آدم‌ها دارند.

اگر با دندان‌های خود مشکل دارید با وجود دندانپزشکی و دندانپزشکان حرفه‌ای در ایران نباید نگران باشید چراکه در این دور و زمانه هیچ کاری سخت و غیرممکن نیست.

دندان زرد یا تیره شده: در صورتی که دندان‌هایتان به اندازه کافی سفید نیست یا رنگ آنها تغییر کرده است می‌توانید با مراجعه به دندانپزشک از او بخواهید که دندان شما را جرمگیری کند.

دندان شکسته: در صورتی که دندان‌های شما به علت ضربه کج شده یا شکسته باشد دندانپزشک با گذاشتن تاج یا روکش می‌تواند دندانتان را مثل روز عادی کند.

دندان افتاده: اگر دندانتان را کشیده باشید یا به علل دیگر افتاده باشد می‌توانید ایمپلنت کنید. در ایمپلنت یک دندان پروتز که عین دندان‌های دیگر شماست به فک شما پیچ می‌شود و لبخندتان را زیبا می‌کند.

دندان‌های کج: اگر دندان‌هایتان کج رشد کرده است و نظرم خود را از دست داده و این باعث آزار شما می‌شود می‌توانید دندان‌هایتان را ارتودنسی کنید.

دندان‌های ریز و با فاصله: حتی اگر دندان‌های شما ریز یا کوچک و بزرگ هستند کامپوزیت ونیر چارۀ کار شماست.

خلاصه اگر می‌خواهید در بین دوستان و نزدیکانتان محبوب شوید، یک عادت را در خود به وجود بیاورید: لبخند. در این دنیا چیزی جذاب‌تر از یک لبخند ساده و صمیمانه نیست. مدت کوتاهی امتحان کنید و از نتایج آن شگفت‌زده شوید. اگر مشکل دندان داشتید هم نگران نباشید دندانپزشکی جهاد دانشگاهی با قیمت مناسب به شما در داشتن لبخندی زیبا کمک می‌کند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (۱ رای)
مجله سلامتی آمان

دیدگاهتان را بنویسید